SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 3901283
*
nr 390 1283
Bricka
pläter, längd: 52
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 09:32:41
1
300 kr
12/12 15:41:02
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
*
Bricka
nr 390 1283
Bricka
pläter, längd: 52
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/12 09:32:41 | 1 | 300 kr |
12/12 15:41:02 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11